© Uşak Marangozlar Esnaf Odası
Tasarım
LİNKLER
GÜNCEL
ODAMIZ
UŞAK MARANGOZLAR ESNAF ODASI (TARİHÇESİ)


Uşak Marangozlar Esnaf Odası Derneği; 06.01.1966 yılında dernek adı altında kurulmuştur. Odamızın kurucuları (belgeler üzerinde yapmış olduğumuz araştırma ve incelemelere göre) Başkan Bahattin OTURAKLI ve Yönetim Kurulu üyeleri Nuri KONEL, Hasan Yeşil Çiçek, Nurettin Demircan, Erol YILDIZEL olarak tespit edilmiştir. Odanın kuruluş tarihinden sonra muhtelif tarihlerde başkanlık yapan üyelerimiz sırasıyla ; Bahattin OTURAKLI , Mustafa BOYACI, Nazif AĞAOĞLU, Mehmet BÜLBÜL, Ali ÇINAR ve 2002 yılından bu yana halen oda başkanlığını yapmakta olan Cavit SARI'dır.

3741 sayılı kanun kapsamında yapılan değişiklik ile 17.05.1991'de yürürlüğe giren ve 20874 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 507 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Kanunu'na göre kurulmuş olan dernekler "Oda" olarak değiştirilmiş ve " Uşak Marangozlar Esnaf Odası " olmuştur. Buna bağlı olarak yasada yapılan değişiklikler ile oda kaydiye ve yıllık aidatları asgari ücrete tabi olarak tespit edilmesinden dolayı odalar daha da güçlenmiş ve işler iyi duruma gelmiştir.
       
21 Haziran 2005'den önce 280 civarında odamıza kayıtlı üye bulunmakta idi. 21 Haziran 2005'de 5362 Sayılı yasada yapılan  değişiklik ile odamıza kayıtlı üyelerimizin güncellenmesi yasa gereği olmuştur. Yapmış olduğumuz güncelleme esnasında 60 civarında üyemizin oda kayıtları silinmiş ve şu anda odamıza kayıtlı 221 adet üye bulunmaktadır.Odamıza kayıtlı meslekler ise ; 86 adet mobilya imal ve tamircisi, 79 adet marangoz , 8 adet pvc doğrama imal ve satıcısı, 15 adet mahrukatçı ve keresteci, 5 adet kullanılmış eşya satıcısı, 2 adet hasırcı, 3 adet halıcı, 1 adet bileyici, 4 adet hırdavatçı, 2 adet çelik kapı , 2 adet süngerci, 3 adet suntacı, 4 adet parkeci, 5 adet döşemeci, 2 adet yangın söndürme aleti imal ve tamircisi üyemiz bulunmaktadır.
       
Odamızın şu anda kendisine ait 22(m2) bir adet bürosu bulunmaktadır. Bir genel sekreterimiz ile hizmetlerimizi yürütmekteyiz.
5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu gereği odalarımıza  kayıtlı bütün üyelerimiz Sanayi ve Ticaret Bakanlığı sayfasında yer almakta ve elektronik ortamda hizmetlerimiz devam etmektedir. Teknolojinin gereği olarak üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda odamız adına bir web sayfası açılması Yönetim Kurulumuzca uygun görülmüş ve çalışmalarımız başlamıştır. Üyelerimizin de bu konularda menfaatleri gereği yardımcı olmalarını istek ve önerilerini bekler Marangozlar Esnaf Odası Yönetim Kurulu olarak saygılar sunarız…